Manifestacija 2cv Three Rivers Raid, 16. – 18. 09. 2016.

Hrvatski 2cv Citroen Klub djeluje već osamnaest godina sa sjedištem u Sisku i okuplja vlasnike i vozače prvenstveno starodobnih Citroen vozila popularne 2cv Spačeke. Ove godine organiziramo od 16. – 18. 09.2016. manifestaciju 2cv Three Rivers Raid na kojoj ćemo vožnjom Spačecima u tri dana upoznati sudionike s posebnostima Sisačko-moslavačke županije kroz medjurječja tri rijeke Kupe, Save i Une te prolaskom kroz Park prirode Lonjsko polje

1. dan petak 16.09. 2016.
START:  okupljanje sudionika ispred Utvrde Stari Grad Sisak od 15 sati. Polazak od 16.30 h
CILJ: selo Mužilovčica Lovački dom – predviđeni dolazak oko 18:30 h

Prvi dan će se u grupnim vožnjama (5-6 vozila u grupi) proći tok rijeke Save od Starog grada u Sisku do Parka prirode Lonjsko Polje i upoznati s tradicijskom gradnjom,običajima života uz rijeku te životinjskim i biljnim svijetom. Noćenje će biti na prostoru Lovačkog doma 'Kratečko' u selu Mužilovčica.

2. dan, subota, 17.09. 2016.
START: od 9:30 h, selo Mužilovčica –prelazak Save skelom-STOP Adrenalin park Sunja
CILJ: Hrvatska Kostajnica (Đenadija) oko 17:30 h

Prelazak rijeke Save skelom  je vrhunac drugog dana kao i posjeta jedinom adrenalinskom parku (Sunja) na ovom području. Šumskim putevima i makadamima (cca 10 km) će se kroz netaknutu prirodu doći do bisera na Uni,Hrvatske Kostajnice gdje će se u sklopu Starog grada sudionici upoznati sa znamenitostima ovog kraja. Noćenje je osigurano u sklopu ugostiteljskog objekta 'Đenadija'.

3. dan, nedjelja,18.09.2016. START: od 10 h, Hrvatska Kostajnica – Sisak (otvorenje izložbe u 12 sati)
Treći dan je rezerviran za povratak u Sisak i otvorenje foto  izložbe u 12 sati 'Pogled u svijet ...kroz otvoreni krov Spačeka!'našeg Kluba u prostorijama Fotogalerije Siscia Obscura te boravak vozilima na samoj obali rijeke Kupe uz slavni Mali Kaptol gdje se nalazi  jedini Jazz klub u Hrvatskoj. Izložba će za građane Siska biti otvorena do 24.09.2016.

Na ovaj jedinstveni način želimo promicati posebnost kraja kroz koji prolazimo, kulturu i solidarnost prometovanja u  grupama, djelovanje našeg Kluba kroz činjenicu da ćemo 2019. godine organizirati svjetski susret Spačeka u Hrvatskoj i povijest marke CITROEN.

Prijavljena su 32 Spačeka iz Hrvatske i inozemstva odnosno oko sedamdesetak sudionika. Ovaj projekt su do sada podržali: Citroen Hrvatska d.d, Sisačko-moslavačka županija, Grad Sisak, Ustanova Park prirode Lonjsko Polje, TZ Grada Siska, TZ Sisačko-moslavačke županije, TZ Hrvatske Kostajnice, Mlin i pekare d.d.,Heineken Hrvatska, Roto-svijet pića .  

 

Povezane vijesti

Na kreativan i zabavan način do novog radnog mjesta - započele prijave za…

Na kreativan i zabavan način do novog radnog mjesta - započele prijave za besplatne radionice za mlade nezaposlene

Danas započinju prijave za besplatne radionice za mlade nezaposlene "Think Outside the Box!" Radionice se održavaju u okviru projekta želim posao! koji je namijenjen mladim nezaposlenim osobama od 19 - 30 godina s područja grada Zagreba. Ciklus radionica održava se po peti puta i počinje 29.11.2017.

20.11.2017.
Na kreativan i zabavan način do novog radnog mjesta - započele prijave za…

Otvoren novi prodajno servisni centar Toyote u zagrebačkoj Dubravi

Na svečanosti održanoj 26.10.2016, u zagrebačkoj Dubravi proslavljeno je otvaranje najnovijeg Toyota centra Zagreb u Aveniji Dubrava 126.

28.10.2016.
Na kreativan i zabavan način do novog radnog mjesta - započele prijave za…

9. Subversive Festival

Od 1. do 16. svibnja 2016. godine posjetite bogat program!

03.05.2016.
Povratak na vrh